TEOG, YGS, LYS, ALES, KPSS’ ye hazırlanan öğrencilerin sınavlarda soruları yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur… Beyin ve Göz ile arasındaki sinirlerin, kulak ile göz arasındaki sinirlerden 25 -27 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde niçin minimum 16 saat geçindiren bir çalışmayı en çok 3 ya da 4 saatte bitirebilirsiniz.
Okuma alışkanlığı olan bir kişi dakikada 150-250 kelime okuyabilir. Bir tek beynimizin dakikada 1000kelime idraklayabilecek potansiyeli vardır. Dakikada 150 kelime okuduğumuzu düşünelim, beynimizin kapasitesi ise 1000 kelime olduğuna bakılırsa aradaki fark olan 800 kelimelik boşlukta beynimiz okuduğumuz bilgiye odaklanmak yerine hayal kurar, farklı şeyler düşünür.

İzmir Hızlı Okuma . Dolayısıyla makalenin sonuna geldiğimizde ne okudum ben deriz, hiçbir şey hatırlamayız, geri dönüşler yaparız. Bu son seviye de doğaldır, çünkü beynimiz potansiyelinize müsait ölçüde malumat alamadığı için mevcut kapasitesini başka şeyler düşünerek değerlendirir. Bu konum algı etme nispetimizde büyük ölçüde düşürür. Kısa vakit sonrada beynimiz bu durumdan sıkıldığı için çalışmamız kısa sürede sonlanmış olur.

Hızlı Okuma Tamamımız size kısa bir sürede okuma ve anlama hızınızı minimum 3 - 4 katına çıkarmayı, bununla birlikte anlama oranınızı en üst seviyeye çıkarmayı güvence ediyoruz. Danışanınız veya kendiniz “odaklanamıyorum, hatırlayamıyorum” demek yerine şuanki kapasitenizi ortaya çıkarın ve kullanmaya başlayın.

Uzun süreçten beri bu en önemli okuma tekniği hakkında çok fazla fikir sahibi olmayanlar hızlı okuma becerisinin doğuştan gelen bir yetenek olduğunu düşünür. Oysa hızlı okuma becerisi, Hızlı Okuma Eğitmenliği eğitimi almış profesyoneller yardımıyla sonradan geliştirilebilen son derece verimli bir okuma alışkanlığıdır ve göz sağlığı ortalama düzeyde bile olsa yerinde olan her insan rahatlıkla uygulayabilir.

Uzman hızlı okuma eğitmenlerinin hazırlamış olduğu göz egzersizlerinin süreklilik halinde yapılmasıyla yatay ve dikey görme açınızı kayda değer şekilde genişlettikten sonra, yazı içerisinde yer alan kelimeleri tek tek okumak ve anlamaya çalışmak zorunda kalmaz, kelime gruplarını tek odaklanma yardımıyla çok daha hızlı bir şekilde algılayabilirsiniz.