Toplam 12 sonuçtan 1 ile 12 arasındakiler gösteriliyor.
 1. #1
  Aktif Üye Firtina kitapci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Mar 2011
  Mesajlar
  2,435
  Rep Gücü
  0

  Yengeç Burcu Özellikleri

    
  Yönetici Gezegeni: Ay
  Türü: Dişi, negatif
  Grubu: Su, öncü

  Zodyak'ın dördüncü burcu, hayalleri, sisleri, suları yöneten Ay'ın etkisi altındaki Yengeç'ler.
  Ayın değişik görünümleri gibi ruh halleri de değişken Yengeç'ler su grubuna aittirler ve öncü nitelik taşırlar.

  Med-cezirleri, suları yöneten gezegenleri Ay'ın doğasına benzeyen bir karakteristikleri vardır. Bu yüzden hem şeffaf hem de Ay'ın görünmeyen zamanlarında olduğu gibi zaman zaman karanlık ve gizemlidirler.

  Yengeç, çekingen, ürkek, utangaç, içe dönük olabildiği gibi parlak ve göz kamaştırıcı da olabilir.

  Kısaca bir Yengeç'te insanlığın bütün halleri vardır.

  Kutsal sığınak

  Simgesi Yengeç'e bakarak Yengeç burcu hakkında çok şey anlaşılabilir. Doğadaki Yengeç kalın kabuğunu giyinmiştir, kalın kabuğu sayesinde içindeki yumuşak yanı saklar ve kötülüklerden korunur. İşte Yengeç burçlarında da benzer bir yan göze çarpar. Dıştan bakıldığında farklı, sert görünür, iç dünyası ise romantik ve duygusaldır. Aynı şekilde evi Yengeç için çok önemlidir. Çünkü evi Yengeç'in kabuğudur. genel olarak Yengeç'ler geleneksel, evcil bir doğaya sahiptirler. Evleri onların yaşamsal merkezidir. Yengeç'ler evlerini, hayatın bütün kötülüklerinden uzak kalacakları, kendilerini güvende hissedecekleri bir yuva olarak görürler. Erkek Yengeç'ler için de kadın yengeç'ler için de bu durum çok değişmez. Ayrıca her iki cinste de doğal annelik içgüdüsü vardır. Yengeç'ler büyük aileleri severler. Yengeç için ev, tam anlamıyla yuva manasını taşır. Yengeç'ler genellikle hafif loş, gizemli evleri severler. Evlerinin sığınağı andıran bir havası vardır. Onlar için ev, yabancılara gösteriş yapılacak bir yer değil, kutsal sığınaktır.

  Dışarıdan aslan, içerden serçe

  Bütün bu ev düşkünlüğü bir Yengeç'in sosyalliği sevmediği anlamına gelmez. Sadece onlar için sosyalleşecekleri zaman ile yalnız kalacakları zaman ayrıdır. İsterlerse çok sosyal olabilir, hatta partilerin gözdesi rolünü bile oynayabilirler. Bu yönleri Yengeç'lerin en çok kafa karıştıran yönlerinden biridir. Dışarıdan heybetli, kalın derili, duygusuz, uzlaşmaz, inatçı, dediğim dedik, amaç dolu, enerjik, uzak, sezgisel ve bilge görünürler. İlhama açıktırlar ve sezgilerinden ilham alırlar. Bu ilhamla derin bir felsefi yönleri de vardır. Dışları ile içleri çok farklıdır. Bir Yengeç'in iç dünyasına ulaşıldığında çok şaşırtıcı bir yanla karşılaşılır. İçteki Yengeç hassas, insanlara karşı duyarlı, özellikle sevdiklerine aşırı düşkündür.

  Sınırsız hayal gücü

  Yengeç'lerin hayal güçleri sınırsızdır. Bu geniş hayal gücü sayesinde yüksek bir empati yeteneği geliştirmişlerdir. Başkalarının hissettiklerini kolayca anlayabilirler, kendilerini onların yerine koyabilirler. Fantaziye uzanan bir iç dünyaları vardır. Bazen hayatlarını romantik ideallerine göre şekillendirmeye çalışırlar. Sanata ve edebiyata düşkündürler, özellikle de tiyatroyu çok severler. Tiyatrodaki akış ve eylem, oyunun iniş ve çıkışları onlara Ay'ın etkilediği med-cezirleri anımsatır ve gerçek bir heyecan duymalarına yol açar. Zaten edebi, sanatsal yetenekleri müthiştir. Kesin işitme duyuları ve mimik yetenekleri onları sahnede büyük başarıya yöneltebilir, başarılı oyuncular olabilirler.

  Ayın halleri

  Yengeç'lerin şaşırtıcı yanı, son derece ayakları yere basan insanlar gibi göründükleri halde, gerçek dışı, gerçeğin ötesindeki şeylere karşı da yoğu bir ilgiye sahip olamamalarıdır. Bu nedenle okültizme, gizeme ilgi duyarlar ve ortalama bir insandan daha çok psişik yetenekleri vardır. Ayın evreleri gibi değişkendirler. Dolunayda duyguları coşar. Su kenarlarını severler ve buralarda rahatlarlar. Su ve yengeç ayrılmaz ikilidir. Bu nedenle deniz, denizcilikle ilgili her şeye ilgi duyarlar. İçe dönüklük ile dışa dönüklük arasındaki çelişki konusunda kendileriyle bir uzlaşma sağlayabilirlerse, idealizmleriyle genç kuşakları etkileyebilirler. Bir gençlik organizasyonunda lider pozisyonda yer almak tam onlara göre bir iş olabilir. Kişisel ilişkilerinde, aşkta katılıkla yumuşaklığın karışımıdırlar. Duygusallıkta ve romantizmde sınırları yıkabilir, aşkı fantazilerindeki noktalarda yaşarlar. Öte yandan bir yanları da sıkı sıkıya yere basar. Gerçek hayatta ve evlilikte sevgileri o denli duygusal olmaz. Ancak çok sadıktırlar. Hatta bazen yapışkanlık derecesinde bağlı, bağımlıdırlar. Nadir olarak bu sadakatlerini bozabilirler. Özellikle erkek yengeç'ler tensel uyaranlara karşı daha zayıftır. Yine de bütün Yengeç'ler ailelerine ve eşlerine sadık kalırlar, çünkü kendilerini onların koruyucusu olarak addeder.

  Unutmayan bir bellek

  Hem Yengeç erkekleri hem kadınları sınırsız sever, çok fazla verir ve çok az ister. Öğrenmeleri gereken ders; vermek kadar zarifçe almayı da becerebilmektir. Sevdikleri, hayran oldukları kişiler onları çok kolay etkiler. Sadık birer arkadaştırlar, ancak bu sadakatlerinin negatif bir yanı da vardır. Bu sadık tarafın en kötü yanı, arkadaşlarıyla yeni gelene, yeni çevrelere, dışarıdan onlara karşı soğukluk göstermeleri ve şüphe beslemeleridir. O kadar güçlü bir hafızaya sahiptirler ki, seneler geçse de en küçük bir ayrıntıyı dün gibi hatırlarlar. Elbette bu özellik yapılan iyilikleri hatırlama anlamında iyi, kötüleri hatırlama anlamında ise olumsuz bir durum yaratır. Özellikle çocukluk hatıraları Yengeç'ler için büyük önem taşır. Çocukluk anıları hafızalarında ilk günkü gibi canlıdır. Bu anlamda bugünden çok geçmişte yaşarlar. Zaten esas olarak da geçmişe düşkünlerdir. geleceği ise hayallerinde canlandırırlar. Geçmişte karşılık görmedikleri bir aşklarıyla yeniden karşılaştıklarında bütün aşkları yeniden depreşir.

  Karmaşık ve fantazilerle dolu

  Ruh halleri değişken olan Yengeç'lerin de her burcun olduğu gibi olumsuz yanları da vardır. Dağınık, küskün, çapraşık olabilirler. Ruh halleri sık sık değişir. Aşağılık kompleksi nedeniyle kendine acıma eğilimleri vardır, övgü almak onların yumuşak karnıdır. Bazen patavatsız, kırıcı ve zor olabilirler. Bunun nedeni derin şüphecilikleridir. Çoğunluğun, gözde olanın onayını almak için taviz verir ve onlara hoş görünmek isterler ve hoş görünecek şeyler yaparlar. Bu nedenle görüşlerini ve bazen de bağlılıklarını değiştirirler. Bu işlerine yansıyabilir ve istikrardan yoksun olabilirler. İnsanların güvenlerini kötüye kullanabilirler. Öte yandan romantiklikleri onları bir dava insanı da yapabilir. Genellikle de vatanseverdirler. yengeç'ler mesleki açıdan hemen her sahada başarılı olabilirler. Özellikle insanların düşünceleriyle bir hayli ilgili olduklarından ve güvenli bir yargıya varabildiklerinden, iyi birer gazeteci, yazar, politikacı olabilirler. Ancak politikacı olsalar bile arka planda kalmayı tercih edeceklerdir çünkü güç ilişkilerinde ön planda olmayı istemezler. Halkla ilişkiler, bakıcılık, hemşirelik ve catering alanında çalışan çok başarılı yengeç'ler de vardır. Ticaret ve özellikle deniz ticareti de Yengeç'lerin doğasına çok uygundur. Ekonomi bir başka Yengeç mesleği olabilir zira değer duygusunu iyi bilirler ve bunu kaşiflik ve orijinallikle birleştirebilme yetenekleri vardır. Yengeç'lerin bir başka özelliği de birikim yapmaktır. Her türlü şeyi biriktirmek bir Yengeç özelliğidir. Bu nedenle iyi birer koleksiyoncu, müzayedeci ve antikacı olabilirler. Emlakçılık, denizcilik, aşçılık ve bahçıvanlık da Yengeç'lere uygundur. Fiziksel olarak boyları ortalamanın üzerindedir, etli bir vücutları vardır. Saçları genellikle kahverengi, yüzleri yuvarlak ve beyazdır, alınları çıkıkça, dudakları dolgundur. Bir Yengeç gibi iki yana sallanarak yürürler.

 2. #2
  Aktif Üye Firtina kitapci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Mar 2011
  Mesajlar
  2,435
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Yengeç Burcu Özellikleri

  tutmuyo yuzde yuz

 3. #3
  Aktif Üye Aktif _İsmail_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  May 2013
  Mesajlar
  271
  Rep Gücü
  9

  Cevap: Yengeç Burcu Özellikleri

  çok teşekkürler
  "Hani, biz İsrailoğulları’ndan, “Allah’tan başkasına ibadet etmeyeceksiniz, anne babaya, yakınlara, yetimlere, yoksullara iyilik edeceksiniz, herkese güzel sözler söyleyeceksiniz, namazı kılacaksınız, zekâtı vereceksiniz” diye söz almıştık. Sonra pek azınız hariç, yüz çevirerek sözünüzden döndünüz."

  “Eğer bir kul, Cenâb-ı Hakk’a bir hususda duâ eder de icâbet olunmazsa onun yerine bir hasene, yani bir sevâb yazılır.”

 4. #4
  Caylak Caylak
  Üyelik Tarihi
  Apr 2021
  Mesajlar
  2
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Yengeç Burcu Özellikleri

  Alıntı kitapci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yönetici Gezegeni: Ay
  Türü: Dişi, negatif
  Grubu: Su, öncü

  Zodyak'ın dördüncü burcu, hayalleri, sisleri, suları yöneten Ay'ın etkisi altındaki Yengeç'ler.
  Ayın değişik görünümleri gibi ruh halleri de değişken Yengeç'ler su grubuna aittirler ve öncü nitelik taşırlar.

  Med-cezirleri, suları yöneten gezegenleri Ay'ın doğasına benzeyen bir karakteristikleri vardır. Bu yüzden hem şeffaf hem de Ay'ın görünmeyen zamanlarında olduğu gibi zaman zaman karanlık ve gizemlidirler.

  Yengeç, çekingen, ürkek, utangaç, içe dönük olabildiği gibi parlak ve göz kamaştırıcı da olabilir.

  Kısaca bir Yengeç'te insanlığın bütün halleri vardır.

  Kutsal sığınak

  Simgesi Yengeç'e bakarak Yengeç burcu hakkında çok şey anlaşılabilir. Doğadaki Yengeç kalın kabuğunu giyinmiştir, kalın kabuğu sayesinde içindeki yumuşak yanı saklar ve kötülüklerden korunur. İşte Yengeç burçlarında da benzer bir yan göze çarpar. Dıştan bakıldığında farklı, sert görünür, iç dünyası ise romantik ve duygusaldır. Aynı şekilde evi Yengeç için çok önemlidir. Çünkü evi Yengeç'in kabuğudur. genel olarak Yengeç'ler geleneksel, evcil bir doğaya sahiptirler. Evleri onların yaşamsal merkezidir. Yengeç'ler evlerini, hayatın bütün kötülüklerinden uzak kalacakları, kendilerini güvende hissedecekleri bir yuva olarak görürler. Erkek Yengeç'ler için de kadın yengeç'ler için de bu durum çok değişmez. Ayrıca her iki cinste de doğal annelik içgüdüsü vardır. Yengeç'ler büyük aileleri severler. Yengeç için ev, tam anlamıyla yuva manasını taşır. Yengeç'ler genellikle hafif loş, gizemli evleri severler. Evlerinin sığınağı andıran bir havası vardır. Onlar için ev, yabancılara gösteriş yapılacak bir yer değil, kutsal sığınaktır.

  Dışarıdan aslan, içerden serçe

  Bütün bu ev düşkünlüğü bir Yengeç'in sosyalliği sevmediği anlamına gelmez. Sadece onlar için sosyalleşecekleri zaman ile yalnız kalacakları zaman ayrıdır. İsterlerse çok sosyal olabilir, hatta partilerin gözdesi rolünü bile oynayabilirler. Bu yönleri Yengeç'lerin en çok kafa karıştıran yönlerinden biridir. Dışarıdan heybetli, kalın derili, duygusuz, uzlaşmaz, inatçı, dediğim dedik, amaç dolu, enerjik, uzak, sezgisel ve bilge görünürler. İlhama açıktırlar ve sezgilerinden ilham alırlar. Bu ilhamla derin bir felsefi yönleri de vardır. Dışları ile içleri çok farklıdır. Bir Yengeç'in iç dünyasına ulaşıldığında çok şaşırtıcı bir yanla karşılaşılır. İçteki Yengeç hassas, insanlara karşı duyarlı, özellikle sevdiklerine aşırı düşkündür.

  Sınırsız hayal gücü

  Yengeç'lerin hayal güçleri sınırsızdır. Bu geniş hayal gücü sayesinde yüksek bir empati yeteneği geliştirmişlerdir. Başkalarının hissettiklerini kolayca anlayabilirler, kendilerini onların yerine koyabilirler. Fantaziye uzanan bir iç dünyaları vardır. Bazen hayatlarını romantik ideallerine göre şekillendirmeye çalışırlar. Sanata ve edebiyata düşkündürler, özellikle de tiyatroyu çok severler. Tiyatrodaki akış ve eylem, oyunun iniş ve çıkışları onlara Ay'ın etkilediği med-cezirleri anımsatır ve gerçek bir heyecan duymalarına yol açar. Zaten edebi, sanatsal yetenekleri müthiştir. Kesin işitme duyuları ve mimik yetenekleri onları sahnede büyük başarıya yöneltebilir, başarılı oyuncular olabilirler.

  Ayın halleri

  Yengeç'lerin şaşırtıcı yanı, son derece ayakları yere basan insanlar gibi göründükleri halde, gerçek dışı, gerçeğin ötesindeki şeylere karşı da yoğu bir ilgiye sahip olamamalarıdır. Bu nedenle okültizme, gizeme ilgi duyarlar ve ortalama bir insandan daha çok psişik yetenekleri vardır. Ayın evreleri gibi değişkendirler. Dolunayda duyguları coşar. Su kenarlarını severler ve buralarda rahatlarlar. Su ve yengeç ayrılmaz ikilidir. Bu nedenle deniz, denizcilikle ilgili her şeye ilgi duyarlar. İçe dönüklük ile dışa dönüklük arasındaki çelişki konusunda kendileriyle bir uzlaşma sağlayabilirlerse, idealizmleriyle genç kuşakları etkileyebilirler. Bir gençlik organizasyonunda lider pozisyonda yer almak tam onlara göre bir iş olabilir. Kişisel ilişkilerinde, aşkta katılıkla yumuşaklığın karışımıdırlar. Duygusallıkta ve romantizmde sınırları yıkabilir, aşkı fantazilerindeki noktalarda yaşarlar. Öte yandan bir yanları da sıkı sıkıya yere basar. Gerçek hayatta ve evlilikte sevgileri o denli duygusal olmaz. Ancak çok sadıktırlar. Hatta bazen yapışkanlık derecesinde bağlı, bağımlıdırlar. Nadir olarak bu sadakatlerini bozabilirler. Özellikle erkek yengeç'ler tensel uyaranlara karşı daha zayıftır. Yine de bütün Yengeç'ler ailelerine ve eşlerine sadık kalırlar, çünkü kendilerini onların koruyucusu olarak addeder.

  Unutmayan bir bellek

  Hem Yengeç erkekleri hem kadınları sınırsız sever, çok fazla verir ve çok az ister. Öğrenmeleri gereken ders; vermek kadar zarifçe almayı da becerebilmektir. Sevdikleri, hayran oldukları kişiler onları çok kolay etkiler. Sadık birer arkadaştırlar, ancak bu sadakatlerinin negatif bir yanı da vardır. Bu sadık tarafın en kötü yanı, arkadaşlarıyla yeni gelene, yeni çevrelere, dışarıdan onlara karşı soğukluk göstermeleri ve şüphe beslemeleridir. O kadar güçlü bir hafızaya sahiptirler ki, seneler geçse de en küçük bir ayrıntıyı dün gibi hatırlarlar. Elbette bu özellik yapılan iyilikleri hatırlama anlamında iyi, kötüleri hatırlama anlamında ise olumsuz bir durum yaratır. Özellikle çocukluk hatıraları Yengeç'ler için büyük önem taşır. Çocukluk anıları hafızalarında ilk günkü gibi canlıdır. Bu anlamda bugünden çok geçmişte yaşarlar. Zaten esas olarak da geçmişe düşkünlerdir. geleceği ise hayallerinde canlandırırlar. Geçmişte karşılık görmedikleri bir aşklarıyla yeniden karşılaştıklarında bütün aşkları yeniden depreşir.

  Karmaşık ve fantazilerle dolu

  Ruh halleri değişken olan Yengeç'lerin de her burcun olduğu gibi olumsuz yanları da vardır. Dağınık, küskün, çapraşık olabilirler. Ruh halleri sık sık değişir. Aşağılık kompleksi nedeniyle kendine acıma eğilimleri vardır, övgü almak onların yumuşak karnıdır. Bazen patavatsız, kırıcı ve zor olabilirler. Bunun nedeni derin şüphecilikleridir. Çoğunluğun, gözde olanın onayını almak için taviz verir ve onlara hoş görünmek isterler ve hoş görünecek şeyler yaparlar. Bu nedenle görüşlerini ve bazen de bağlılıklarını değiştirirler. Bu işlerine yansıyabilir ve istikrardan yoksun olabilirler. İnsanların güvenlerini kötüye kullanabilirler. Öte yandan romantiklikleri onları bir dava insanı da yapabilir. Genellikle de vatanseverdirler. yengeç'ler mesleki açıdan hemen her sahada başarılı olabilirler. Özellikle insanların düşünceleriyle bir hayli ilgili olduklarından ve güvenli bir yargıya varabildiklerinden, iyi birer gazeteci, yazar, politikacı olabilirler. Ancak politikacı olsalar bile arka planda kalmayı tercih edeceklerdir çünkü güç ilişkilerinde ön planda olmayı istemezler. Halkla ilişkiler, bakıcılık, hemşirelik ve catering alanında çalışan çok başarılı yengeç'ler de vardır. Ticaret ve özellikle deniz ticareti de Yengeç'lerin doğasına çok uygundur. Ekonomi bir başka Yengeç mesleği olabilir zira değer duygusunu iyi bilirler ve bunu kaşiflik ve orijinallikle birleştirebilme yetenekleri vardır. Yengeç'lerin bir başka özelliği de birikim yapmaktır. Her türlü şeyi biriktirmek bir Yengeç özelliğidir. Bu nedenle iyi birer koleksiyoncu, müzayedeci ve antikacı olabilirler. Emlakçılık, denizcilik, aşçılık ve bahçıvanlık da Yengeç'lere uygundur. Fiziksel olarak boyları ortalamanın üzerindedir, etli bir vücutları vardır. Saçları genellikle kahverengi, yüzleri yuvarlak ve beyazdır, alınları çıkıkça, dudakları dolgundur. Bir Yengeç gibi iki yana sallanarak yürürler.
  peki yengeç burç ile koç burç arasında ki fark nedir?

 5. #5
  Caylak Caylak
  Üyelik Tarihi
  Apr 2021
  Mesajlar
  2
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Yengeç Burcu Özellikleri

  Alıntı kitapci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yönetici Gezegeni: Ay
  Türü: Dişi, negatif
  Grubu: Su, öncü

  Zodyak'ın dördüncü burcu, hayalleri, sisleri, suları yöneten Ay'ın etkisi altındaki Yengeç'ler.
  Ayın değişik görünümleri gibi ruh halleri de değişken Yengeç'ler su grubuna aittirler ve öncü nitelik taşırlar.

  Med-cezirleri, suları yöneten gezegenleri Ay'ın doğasına benzeyen bir karakteristikleri vardır. Bu yüzden hem şeffaf hem de Ay'ın görünmeyen zamanlarında olduğu gibi zaman zaman karanlık ve gizemlidirler.

  Yengeç, çekingen, ürkek, utangaç, içe dönük olabildiği gibi parlak ve göz kamaştırıcı da olabilir.

  Kısaca bir Yengeç'te insanlığın bütün halleri vardır.

  Kutsal sığınak

  Simgesi Yengeç'e bakarak Yengeç burcu hakkında çok şey anlaşılabilir. Doğadaki Yengeç kalın kabuğunu giyinmiştir, kalın kabuğu sayesinde içindeki yumuşak yanı saklar ve kötülüklerden korunur. İşte Yengeç burçlarında da benzer bir yan göze çarpar. Dıştan bakıldığında farklı, sert görünür, iç dünyası ise romantik ve duygusaldır. Aynı şekilde evi Yengeç için çok önemlidir. Çünkü evi Yengeç'in kabuğudur. genel olarak Yengeç'ler geleneksel, evcil bir doğaya sahiptirler. Evleri onların yaşamsal merkezidir. Yengeç'ler evlerini, hayatın bütün kötülüklerinden uzak kalacakları, kendilerini güvende hissedecekleri bir yuva olarak görürler. Erkek Yengeç'ler için de kadın yengeç'ler için de bu durum çok değişmez. Ayrıca her iki cinste de doğal annelik içgüdüsü vardır. Yengeç'ler büyük aileleri severler. Yengeç için ev, tam anlamıyla yuva manasını taşır. Yengeç'ler genellikle hafif loş, gizemli evleri severler. Evlerinin sığınağı andıran bir havası vardır. Onlar için ev, yabancılara gösteriş yapılacak bir yer değil, kutsal sığınaktır.

  Dışarıdan aslan, içerden serçe

  Bütün bu ev düşkünlüğü bir Yengeç'in sosyalliği sevmediği anlamına gelmez. Sadece onlar için sosyalleşecekleri zaman ile yalnız kalacakları zaman ayrıdır. İsterlerse çok sosyal olabilir, hatta partilerin gözdesi rolünü bile oynayabilirler. Bu yönleri Yengeç'lerin en çok kafa karıştıran yönlerinden biridir. Dışarıdan heybetli, kalın derili, duygusuz, uzlaşmaz, inatçı, dediğim dedik, amaç dolu, enerjik, uzak, sezgisel ve bilge görünürler. İlhama açıktırlar ve sezgilerinden ilham alırlar. Bu ilhamla derin bir felsefi yönleri de vardır. Dışları ile içleri çok farklıdır. Bir Yengeç'in iç dünyasına ulaşıldığında çok şaşırtıcı bir yanla karşılaşılır. İçteki Yengeç hassas, insanlara karşı duyarlı, özellikle sevdiklerine aşırı düşkündür.

  Sınırsız hayal gücü

  Yengeç'lerin hayal güçleri sınırsızdır. Bu geniş hayal gücü sayesinde yüksek bir empati yeteneği geliştirmişlerdir. Başkalarının hissettiklerini kolayca anlayabilirler, kendilerini onların yerine koyabilirler. Fantaziye uzanan bir iç dünyaları vardır. Bazen hayatlarını romantik ideallerine göre şekillendirmeye çalışırlar. Sanata ve edebiyata düşkündürler, özellikle de tiyatroyu çok severler. Tiyatrodaki akış ve eylem, oyunun iniş ve çıkışları onlara Ay'ın etkilediği med-cezirleri anımsatır ve gerçek bir heyecan duymalarına yol açar. Zaten edebi, sanatsal yetenekleri müthiştir. Kesin işitme duyuları ve mimik yetenekleri onları sahnede büyük başarıya yöneltebilir, başarılı oyuncular olabilirler.

  Ayın halleri

  Yengeç'lerin şaşırtıcı yanı, son derece ayakları yere basan insanlar gibi göründükleri halde, gerçek dışı, gerçeğin ötesindeki şeylere karşı da yoğu bir ilgiye sahip olamamalarıdır. Bu nedenle okültizme, gizeme ilgi duyarlar ve ortalama bir insandan daha çok psişik yetenekleri vardır. Ayın evreleri gibi değişkendirler. Dolunayda duyguları coşar. Su kenarlarını severler ve buralarda rahatlarlar. Su ve yengeç ayrılmaz ikilidir. Bu nedenle deniz, denizcilikle ilgili her şeye ilgi duyarlar. İçe dönüklük ile dışa dönüklük arasındaki çelişki konusunda kendileriyle bir uzlaşma sağlayabilirlerse, idealizmleriyle genç kuşakları etkileyebilirler. Bir gençlik organizasyonunda lider pozisyonda yer almak tam onlara göre bir iş olabilir. Kişisel ilişkilerinde, aşkta katılıkla yumuşaklığın karışımıdırlar. Duygusallıkta ve romantizmde sınırları yıkabilir, aşkı fantazilerindeki noktalarda yaşarlar. Öte yandan bir yanları da sıkı sıkıya yere basar. Gerçek hayatta ve evlilikte sevgileri o denli duygusal olmaz. Ancak çok sadıktırlar. Hatta bazen yapışkanlık derecesinde bağlı, bağımlıdırlar. Nadir olarak bu sadakatlerini bozabilirler. Özellikle erkek yengeç'ler tensel uyaranlara karşı daha zayıftır. Yine de bütün Yengeç'ler ailelerine ve eşlerine sadık kalırlar, çünkü kendilerini onların koruyucusu olarak addeder.

  Unutmayan bir bellek

  Hem Yengeç erkekleri hem kadınları sınırsız sever, çok fazla verir ve çok az ister. Öğrenmeleri gereken ders; vermek kadar zarifçe almayı da becerebilmektir. Sevdikleri, hayran oldukları kişiler onları çok kolay etkiler. Sadık birer arkadaştırlar, ancak bu sadakatlerinin negatif bir yanı da vardır. Bu sadık tarafın en kötü yanı, arkadaşlarıyla yeni gelene, yeni çevrelere, dışarıdan onlara karşı soğukluk göstermeleri ve şüphe beslemeleridir. O kadar güçlü bir hafızaya sahiptirler ki, seneler geçse de en küçük bir ayrıntıyı dün gibi hatırlarlar. Elbette bu özellik yapılan iyilikleri hatırlama anlamında iyi, kötüleri hatırlama anlamında ise olumsuz bir durum yaratır. Özellikle çocukluk hatıraları Yengeç'ler için büyük önem taşır. Çocukluk anıları hafızalarında ilk günkü gibi canlıdır. Bu anlamda bugünden çok geçmişte yaşarlar. Zaten esas olarak da geçmişe düşkünlerdir. geleceği ise hayallerinde canlandırırlar. Geçmişte karşılık görmedikleri bir aşklarıyla yeniden karşılaştıklarında bütün aşkları yeniden depreşir.

  Karmaşık ve fantazilerle dolu

  Ruh halleri değişken olan Yengeç'lerin de her burcun olduğu gibi olumsuz yanları da vardır. Dağınık, küskün, çapraşık olabilirler. Ruh halleri sık sık değişir. Aşağılık kompleksi nedeniyle kendine acıma eğilimleri vardır, övgü almak onların yumuşak karnıdır. Bazen patavatsız, kırıcı ve zor olabilirler. Bunun nedeni derin şüphecilikleridir. Çoğunluğun, gözde olanın onayını almak için taviz verir ve onlara hoş görünmek isterler ve hoş görünecek şeyler yaparlar. Bu nedenle görüşlerini ve bazen de bağlılıklarını değiştirirler. Bu işlerine yansıyabilir ve istikrardan yoksun olabilirler. İnsanların güvenlerini kötüye kullanabilirler. Öte yandan romantiklikleri onları bir dava insanı da yapabilir. Genellikle de vatanseverdirler. yengeç'ler mesleki açıdan hemen her sahada başarılı olabilirler. Özellikle insanların düşünceleriyle bir hayli ilgili olduklarından ve güvenli bir yargıya varabildiklerinden, iyi birer gazeteci, yazar, politikacı olabilirler. Ancak politikacı olsalar bile arka planda kalmayı tercih edeceklerdir çünkü güç ilişkilerinde ön planda olmayı istemezler. Halkla ilişkiler, bakıcılık, hemşirelik ve catering alanında çalışan çok başarılı yengeç'ler de vardır. Ticaret ve özellikle deniz ticareti de Yengeç'lerin doğasına çok uygundur. Ekonomi bir başka Yengeç mesleği olabilir zira değer duygusunu iyi bilirler ve bunu kaşiflik ve orijinallikle birleştirebilme yetenekleri vardır. Yengeç'lerin bir başka özelliği de birikim yapmaktır. Her türlü şeyi biriktirmek bir Yengeç özelliğidir. Bu nedenle iyi birer koleksiyoncu, müzayedeci ve antikacı olabilirler. Emlakçılık, denizcilik, aşçılık ve bahçıvanlık da Yengeç'lere uygundur. Fiziksel olarak boyları ortalamanın üzerindedir, etli bir vücutları vardır. Saçları genellikle kahverengi, yüzleri yuvarlak ve beyazdır, alınları çıkıkça, dudakları dolgundur. Bir Yengeç gibi iki yana sallanarak yürürler.
  peki yengeç burç ile koç burç arasında ki fark nedir?

 6. #6
  Caylak Caylak
  Üyelik Tarihi
  Jul 2021
  Mesajlar
  1
  Rep Gücü
  0

  скачать игры гонки на андроид без интернета

  скачать игру night club
  отпугиватель комаров в телефоне
  скачать зеркало
  скачать гонки без интернета бесплатно на телефон
  скачать игру червячки война взлом

  игры на pocketbook

 7. #7
  Caylak Caylak
  Üyelik Tarihi
  Aug 2021
  Mesajlar
  1
  Rep Gücü
  0

  Новости о политике Ğ·Ğ° 06.08.21

  Министерство здравоохранения Турции сообщило в среду о 26 822 новых случаях заражения коронавирусом, что стало самым высоким суточным показателем для республики с 1 мая.

  "Ğ—Ğ° последние 24 часа сделано 262 048 тестов, выявлено 26 822 случая [заражения коронавирусом]. Умерли 122 человека", - отмечается в ежедневной сводке Минздрава.

  Ğ’ последнее время на фоне роста заболеваемости турецкие официальные лица стали все чаще призывать жителей страны вакцинироваться.

  Коронавирус был впервые выявлен в Турции 10 марта прошлого года у местного жителя, который вернулся из Европы. Турция приступила 14 января к массовой вакцинации населения с использованием китайского препарата CoronaVac производства Sinovac Biotech, Ğ° также вакцины компаний Pfizer и BioNTech.

  Наши спонсоры на сегодня - UGG Australia официальный сайт

 8. #8
  Caylak Caylak
  Üyelik Tarihi
  Sep 2021
  Mesajlar
  2
  Rep Gücü
  0

  sleeping babe anal

  anal cumming
  lisa ann porn photos
  hardcore threesome sex pics

  Hardcore Ass To Mouth

  dirty anal cum de9c977

 9. #9
  Caylak Acemi
  Üyelik Tarihi
  Sep 2021
  Mesajlar
  9
  Rep Gücü
  0

  Just wanted to say Hello! 869694991

  viagra information by mail gold viagra from china <a href="https://viagramimas.com/">viagra online canada</a> viagra 150 red ed medications online trial pack generic viagra 100mg

 10. #10
  Caylak Acemi
  Üyelik Tarihi
  Oct 2021
  Mesajlar
  8
  Rep Gücü
  0

 11. #11
  Caylak Caylak
  Üyelik Tarihi
  Oct 2021
  Mesajlar
  1
  Rep Gücü
  0

  smart phone watch for kids - findmykids.org

  If you desire to know all information about your baby, the best method to track for him. It is really to do if you will use a mobile app. Some clients do not know how to set up a kid’s smartwatch. In this situation, the best way to find information about it is on the link.

  On find out here now: https://findmykids.org/blog/en/iphon...onitoring-apps there is information about settings, customization, and saving of an app. Part of parents do not know where their kids are. Rather, don’t use menacing apps for kids and youth, the best way to download is in App Store or Google Play, which have any of reviews. You may be at the work or in other city and be sure, that with your baby all is all right. Leading free mobile tracker apps proposed for you an chance to be not highly strung. At the moment many parents have stress by the reason of their children.

  Today any people are very busy and it is necessary to understand, that moms may stay at work until 23.00 in the evening. However, any parents must visit other countries. That is one of the reasons, why the best child tracker apps are possible to use too! Unfortunately, this does not apply to, how to deal with child jealousy. You can be in OK if you save this app, that all will be OK with your kids. Nowadays more guys think that their relatives are toxi parents. However, it is a mistake, if you think so.

  Some parents after the parent-teacher meeting are interesting in the reasons, why kid lie. You could read on web, what are family mobile trackers and why it is better to use them. You could save the app on iOs or Android tablets very fast. However, it is possible to use 5-SMS commands for watches that will support you! In 2021 apps for babies, smartwatches are available on the web. On look at this: https://findmykids.org/blog/en/iphon...onitoring-apps you can be sure, if you use this app, you will be in great success. With the support of the app, it is probable to know everything about the traffic of the child. You could search history and read data about the direction, where is in the moment your child.

  Some relatives ask to answer a bell whenever they phoned. If the kid may not answer the phone, you could see in the app where the pupil. The option of tracking suggests mothers and fathers be calm and do not think about different unusual situations. If with your child happened, you will receive an alert. At the moment in big towns, many people are nervous about their kid’s, and it is an OK situation. That is why this type of app will soothing you in once. It is a modern baby monitor app, which already is comfortable to use! With this utility, you can also find lost phones.

 12. #12
  Caylak Acemi
  Üyelik Tarihi
  Oct 2021
  Mesajlar
  8
  Rep Gücü
  0

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

   

Benzer Konular

 1. Yüreğimi Senin Kokun Burcu Burcu Bürür
  Konuyu Açan: farukaktaş, Forum: İlahi sözleri .
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj : 20-01-2010, 15:49
 2. Ayet-i Kerime ışığında karanfil kına - akrep yengeç timsah
  Konuyu Açan: Müderris, Forum: Hutbe ve Vaazlar.
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj : 28-12-2009, 11:32
 3. Kan Gruplarının Özellikleri
  Konuyu Açan: janwes, Forum: İlginç Yazılar.
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj : 31-08-2008, 18:57
 4. Dahilerin özellikleri..
  Konuyu Açan: Yâde, Forum: Bilim Adamlari.
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj : 09-08-2008, 12:26

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok.
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •