Su temizliği için kullanılmakta olan havuz malzemeleri bazı hastalıkların önüne geçebilir. Örneğin, kimyasal olarak kullanılmakta olan Klor gibi malzemeler su içerisinde biriken mikroorganizmaların suyun dibine çökmesi ve sonrasında yok edilmesini sağlar. Yosun önleyici ve topaklayıcı maddeler kullanılması ile de suyun içerisinde temiz bir sonuç elde edilebilir.

Havuz suyunun temizlenmesini ve sağlıklı hale gelmesini sağlayan bu havuz malzemeleri kimyasal olarak üretilmiş insan sağlığını koruyan ürünlerdir. Bu nedenle havuz kimyasalları olarak adlandırılan ürünler her havuz işletmesi için mecburi olarak kullanılmalıdır. Ayrıca havuzda tam bir temizlik sağlanarak, hastalıkların engellenmesi için temizlik sistemleri de kullanılmalıdır. Bu sistemler suyun devir daim olmasını ve arıtılarak temizlenmesini sağlar.

Ayrıca tam detaylı bir temizlik gerçekleştirerek tüm kir etmenlerini havuzdan uzaklaştırmak için kullanılan makineler bulunmaktadır. Bu makineler havuz temizleme robotları Dolphin gibi örnekler oluşturur. Makineler sayesinde havuzun zemin ve duvarları temizlenerek, zemin üzerinde biriken tüm kir çökeltileri temizlenir. Ayrıca havuz temizlik malzemeleri olarak bilinen fırça, kepçe ve paspas gibi ürünlerle havuz çevresi de kolayca temizlenebilir.

Havuz Led lambaları.jpg

Havuz Görünümüne Değiştiren Havuz Malzemeleri

Temizlik yapılması sayesinde su berrak ve ışıl ışıl görünebilir. Ama havuzun çevresi ve fiziksel yapısı da temiz ve düzenli olmalıdır. Bu sonucun sağlanabilmesi için de farklı havuz malzemeleri kullanılır. Örneğin, havuzun kenar kısımlarında bulunan taşma suyu kanalları üzerinde havuz kanal ızgarası modelleri kullanılabilir. Boyutları ve kaliteleri değişen bu ürünler havuz ızgarası fiyatları için değişen rakamlar oluşturabilmektedir.

Dış görüntünün stabil bir hale getirilmesi ve hem gece hem gündüz havuzun istenildiği gibi kullanılabilmesi için aydınlatma en büyük avantajdır. Aydınlatma için kullanılan havuz malzemeleri tercihe bağlı olarak birçok farklı çeşit arasından seçilebilir. Bu seçimler E-havuz Market sayfası sayesinde çok geniş seçenekler arasından yapılabilir. Örneğin halojen lambalar, led lambalar ve spot lambalar kullanılabilir.

Aydınlatma için kullanılacak led havuz aydınlatma lambaları havuz lambası ürünleri boyutları ve renkleri değişen bir şekilde seçilebilir. Akşam saatlerinde havuz kenarı restoran gibi kullanımlar için seçilen bu aydınlatma ürünleri www.e-havuzmarket.com sayfasında bulunabilir.