Reklam filmi herkesin bildiği üzere televizyonlarda, radyolarda, geniş panolarda, sinemalarda ve youtube, dailymotion gibi çokça izlenen video kanallarında yayınlanan, bir ürünün ya da hizmetin tanıtımını yapan bazen ihtiyaç olmasa bile yaptığı film ile insanlarda ihtiyaç bilinci uyandıran tanıtımlardır. Yalnızca görüntülerde, animasyonlardan, dialoglardan oluşabilen reklam filmleri firmaların aldığı geri dönüşler kadar başarı sağlamaktadır.

Reklam filmi çeken reklam ajanslarının kalitesi; kullandığı malzeme, reklam filmi çekimleri için kullanılan mekan, reklam filmi fiyatları gibi konularla belirlendiği gibi, belirlenmesindeki en önemli etken, şirketin daha önce verdiği reklamlarda sağladığı başarıdır. Reklam filmi çektirmek isteyen firmaların asıl amacının markalaşmak ve hatta gerekli büyümeyi sağladıktan sonra markalar zinciri kurmak olduğu bilinmektedir.

Reklam filmi için ajans seçmek, gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra çok fazla zor olmayacaktır. Ama bir de bilinenden hariç önemli bir husus vardır ki, bu da reklam ajanslarının da marka seçtiğidir. Reklam ajansları markalardan teklif aldıklarında markaların ne kadar tutulduğu, geçmişinde bir lekesinin olup olmadığını araştırmaktadır. Aslında sıradan bir reklam ajansı ben parama bakarım, gerisi önemsiz diye düşünecektir ama gerçekten kalite üzerine çalışan bir reklam ajansı, gerek onu seçecek müşterilerine kaliteli bir öz geçmiş sunmak, gerekse de halka yalan yanlış ürün tanıtmamak amacıyla marka seçmektedir. Yani bir reklam ajansıyla çalışacak olan markanın, reklam ajansı tarafından araştırılması da markanın reklam ajansını seçmesinde bir etken olmalıdır.

Reklam filmi bilindiği gibi markanın büyümesini sağlayıp, onu tüm kesimlere duyurmak için tercih edilmektedir. Maliyetinin yüksek olduğu da bilinen tanıtım filmleri, çekmesi zaman alan ve ajansı zorlayan faaliyetler olduğundan ajans için de, reklam veren için de sabır gerektiren bir süreçtir.

Reklam filmi başarı sağlamak için belirli kriterlere uymalıdır. Örneğin ilgi çekici olmalıdır, izlemesi eğlenceli olmalıdır ki yaptığı tanıtımla alıcı bulabilsin. Kullanılan arka fon kaliteli olmalı, çekimlerin yapılacağı yer alakalı olduğu kadar da farklı olmalıdır. Bir tanıtım filmi, hiçbir ihtiyaç yokken ihtiyacın olduğuna halkı inandırmalıdır. Gerek yaşam kalitesinden, gerek de özellikle kadınlar için yapılan reklam filmlerinde bir kadının en kalitelisini hak ettiğine değinen tanıtım filmi daha çok başarı sağlayacaktır.

Reklam filmi konusunda uzmanlaşmış ve en başarılı reklam filmlerini hazırlayan https://www.moryapim.com/tr aldığı geri dönüşler ve gerçekten kaliteli firmalar seçmesi ile en çok tercih edilen reklam ajansları arasındadır.