Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree1Likes
 • 1 Post By

Konu: Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

 1. #1
  Moderator Firtina vahit koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2,376
  Rep Gücü
  25

  Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

    
  Yâ Rasulallah (sav)

  Sen:
  "Nefsini bilen Rabbini bilir” buyurmuştun, Bizler kendi içimizde kendimize yabancıyız ya Rasulallah! Kaşif insan hala kendine meçhul Ya Rasulallah! Yıldızları sayarken, burnumuzun ucunu göremiyoruz Ya Rasulallah!

  Sen:
  "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" buyurmuştun. Bizler aç mü’min komşularımızı bırakıp, tok kafirleri müslüman yapmak için, servetimizi feda ediyoruz Ya Rasulallah!

  Sen:
  "Mü'min işlediği günah yüzünden kınayan kimse o günahı işlemedikçe ölmez" buyurmuştun. Zalimlerin zulmüne karşı gıkı çıkmayan bizler, bir mü'minin ayağının sürçmesi karşısında, arslanlar gibi kükrüyoruz Ya Rasulallah! Binlerce güzelliği olan bir müslümanı bir günahıyla sıfırlarken, yıllarca din düşmanlığı yapan birisinii bir sözü için başımıza tac ediyoruz Ya Rasulallah!

  Sen, tembellikten acizlikten, miskinlikten Allah’a sığınırdın. Bugün bizler, bütün işleri Allah’a havale ederek bu yükten de kurtulduk, bunun adına bir de tevekkül dedik, yetmedi çalışanlara aç gözlü dedik Ya Rasulallah.

  Senin mescidin tam bir hayat merkeziydi. Bizimkiler bir acaip hale geldi Ya Rasullallah. Bidat ve hurafeler cirit atıyor Ahlâkını düzeltemeyen bizler tesbihleri düzeltiyoruz Ya Rasulallah.

  Sen çocukları çok severdin Ya Rasulallah. Biz onları hiddetle camiden kovarken, turistleri şefkatle içeri alıyoruz Ya Rasulallah. Camilerimiz turistik ve bidatik merkezlere dönüştü Ya Rasulallah. Çocuklar zırladı diye sille tokat camiden kovulurken, sürekli telefonu zırlayan sakallı çocuklara kimse bir şey yapamıyor Ya Rasulallah.

  Hanımın Aişe en sevdiği mekanı Ömer efendimize tahsis etmişti. Bugün bizler çok sevap diye imamın arkasında köşe kapmaca oynuyoruz Ya Rasulallah.

  Bir zengine zenginliğinden dolayı itibar edenin, dininin üçte ikisi gider buyurmuştun.Şimdi devir Cilalı İmaj devri Ya Rasulallah.

  Sen, "Allah sizin mallarınıza bakmaz, suretlerinize bakmaz; amellerinize ve takvanıza bakar" buyurmuştun.Şimdilerde gıcır elbiseler, son model arabalarla kalitemiz artıyor Ya Rasulallah. Takvanın adı da değişti, imaj ve prestij oldu ya Rasulallah. Sünnet olan sakal imaj mühendislerinin elinde kırpıla kırpıla hilkat garibesine döndü Ya Rasulallah.

  Sen "zenginlerin çağrılıpda fakirlerin çağrılmadığı davet ne kötü bir davettir" buyurmuştun.Bizler her Ramazan’da Ramazan'ı festivale çeviriyoruz ve muteber dostlarımıza mükellef sofralarda, mükellef iftar yemekleri verip, bol cihatlı sohbetler yapıyoruz Ya Rasulallah.

  Her kandil gecesinde şeker, gülsuyu,tiz ses karışımı mevlütler tilavet eyledik Ya rasulallah. Mevlütler, nasihatlar midemizde eriyen şekerler gibi kulaklarımız da eriyip gitti ya Rasulallah! Baldan şekerden daha tatlı öğretilerini bir türlü hayata geçiremedik Ya Rasulallah!Senin veladetinle yeniden doğuşumuzu gerçekleştiremedik Ya Rasulallah!

  Sen mirac’a çıkıp hediyelerle dönerken bizler bol mevlütlü gecelerle miracı kutladık. Bir kısım diplomalı ümmetinde miraç varmıydı, yokmuydu diye bilimsel tebliğler sundu Ya Rasulallah! Namazın ve sünnetin kanatlarıyla miracımızı yapamadık Ya Rasulallah!

  Hasan’la Hüseyin’in şehadetini kadere havale ettik Ya Rasulallah, Ama pirenin kefaretini bilge hocalarımıza sormadan edemedik Ya Rasulallah.

  Sen "kişi arkadaşının dini üzeredir" buyururken bizler çevre ikinci güçtür dedik Ya Rasulallah!

  Sen "cihadın en efdalı zalim sultana hakkı söylemektir"derken bizler zalimlerle hep iyi geçindik hep taviz verdik adına da uyum dedik Müslüman uyumlu olmalıdır dedik Ya Rasulallah!

  Sen "boşanma helallerin en kötüsüdür" derken bizler boşanmada rekora doğru gidiyoruz Ya Rasulallah!

  Sen "mü’minin evi bir nevi cennetidir" derken, evlerimiz lokanta ve otele ve dahi zücaciye dükkanına dönüştü Ya Rasulallah. Evlerimizde kitabın dışında ne ararsan bulunur Ya Rasulallah!

  Sen "çocukları güzel terbiyeyle terbiye edin" derken, bizler o işi dijital bakıcılara havale ettik Ya Rasulallah. Sen çocukları çok severken, babalarımızın yanında çocuk sevmek ayıp oluyormuş Ya Rasulallah.

  Sen 40 sahabiyle zamanın süper gücüyken bizler bir milyardan fazlayız, sesimiz sinek vızıltısı kadarda çıkmıyor Ya Rasulallah. Uhud’da Senin mübarek dişlerin kırılıp mübarek başın yarılırken, bizler kuştüyü yataklarda cihadı da Mehdiye havale ettik Ya Rasulallah. Gelmesi için uzmanlarımız ha bire şifreler çözüyor Ya Rasulallah. Global düşünüp lokal hareket etmeliymişiz Ya Rasulallah.

  Sen Kabe'yi ve Hayatı Hubel’lerin Menat’ların; Uzza ve Latların asırlardır hüküm süren tasallutundan kurtarmıştın. Bizler gönül Kabe’miz'de nice putları temizleyemedik Ya Rasulallah! El ne der, gelenek,töre, adet adlı 4 büyük putumuz var Ya Rasulallah.Asırlardır bu putların tasallutuyla inim inim inliyoruz Ya Rasulallah!

  Sen, müslümanları bir elin parmakları gibi kenetlemiştin Ya Rasulallah. Bugün müslüman, müslümanın gölgesinden korkuyor ya Rasulallah. Tesbih taneleri gibi dağıldık Ya Rasulallah!

  Sen, "elinden, dilinden emin olunmayan mü’min, kamil mü’min olamaz" buyurmuştun. Bugün yanından geçerken 7 Ayetel Kürsi okuyarak geçtiğimiz kalbimizin titrediği mü’minler var Ya Rasulallah.

  Sen, ahlâkın,kişisel gelişimin, başarının, destanını yazan yıldız adamların Efendisiydin. Bizler her alanda ayrı efendiler edindik Ya Rasulallah!

  Sen, "sağ elime güneşi sol elime ayı verseler davamdan dönmem" diye biz ümmetine adanma dersi vermiştin.Şimdi motivasyonu adanmayı başkalarından öğreniyoruz Ya Rasulallah!

  Sen, "müşriklerin emanetini tevdi için en sevdiğin damadını yatağına yatırdın." Bugün müslüman, müslümana borcunu ödemiyor Ya Rasulallah! Senin döneminde "müşriklerin hazineleri sana emanetti." Şimdi müslümanların hazineleri, müşriklere emanet Ya Rasulallah.

  Senin eminliğini en hızlı düşmanların bile tasdik etmişti. Bugün sahtekar deyince çoğu zaman akla biz geliyoruz Ya Rasulallah!

  Sen "müşrik bir gence verdiğin sözü tutmak için hergün aynı saatte o taşın yanına gitmiştin." Bugün bizler randevularımıza gelmediğimiz gibi, özür bile dilemiyoruz Ya Rasulallah!

  Sen mescide girince ilim sohbeti yapanları tercih etmiştin. Bizlerin evlerinde tabak sayısı kadar kitap yok Ya Rasulallah!

  Senin bulunduğun kutlu devirde gündemi sen belirlerdin. Bizim gündemlerimiz tamamen bizim dışımızda gelişiyor Ya Rasulallah!

  Sen ağlayan bir devenin gözyaşlarını mübarek ellerinle silmiştin. Bizler birbirimizi ağlatmakta yarışıyoruz Ya Rasulallah!

  Sen herzaman çözümün bir parçası olmuştun..Bir yahudinin ağlayan küçük bir kölesi için ta evine kadar gidip ricacı olmuştun.Bizler ise birbirimizin acılarına acı katıyoruz Ya Rasulallah!

  Sen kuşu ölen bir çocuğun acısını dindirmek için ziyaretine gitmiştin. Bugün gariplerin taziyesine gidilmiyor Ya Rasulallah!

  Sen sokaklarınızı mahallelerinizi Yahudi mahallesine benzetmeyiniz temiz tutunuz diye emretmiştin. Bugün sokaklarımız pislikten geçilmiyor Ya Rasulallah!

  Senin döneminde bir İslâm vardı. Şimdi yüzlerce İslam çıktı Ya Rasulallah. Türk İslamı, Arap islamı, (sentezleriyle birlikte) her milletin, ayrı bir islam-ı var Ya Rasulallah!

  Yılbaşında noel kutlalamak için, kuyrukta sıraya girerken hicretin yıldönümünde, kuyruklar bomboş Ya Rasulallah!

  Sen Mescidi Nebevinde dünyayı değiştiren adamlar yetiştirirken, bizde kubbesi yüce cemaati cüce camiler yaptık Ya Rasulallah!

  Sen bir müminin muhafazasını her şeyden üstün tutarken, bizler kardeşlerimizi unutup küffarı Müslüman yapmak için servetimizi sebil ettik Ya Rasulallah! Evlerimizde eşlerimiz, çocuklarımız ilgi beklerken başkalarını kurtarmak için sıraya girdik Ya Rasulallah!

  Sen Müslüman ismi en güzel isimdir derken, bize yetmedi, İslam kardeşliğinin tepesine ,cemaat kardeşliği de koyduk Ya Rasulallah!

  Her sabah yatak uykusundan uyanıyor, ama gaflet uykusuna kaldığımız yerden devam ediyoruz Ya Rasulallah.

  Bütün bunlara rağmen senin şefaatine muhtacız Ya Rasulallah!

  Ne olur biz günahkar ümmetinden şefaatini esirgeme Ya Rasullallah!

  Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah (sav)

  Nusret KARDELEN

  KÂŞİF bunu beğendi.
  ‘Süleyman’ Olarak Yaşamak
  İmkân yok belki, Sultan Fatih gibi at üstünde ölmeye
  Bedenimizi, Ulubatlı Hasan gibi oklara siper etmeye
  Kanuni Sultan Süleyman gibi dünyayı inletmeye
  Ama sözümüz var Üstâza; hizmet peşinde koşmaya
  Ehl-i küfre inat, Allah için dinimizi-imanımızı korumaya
  Her birimiz bir ‘Süleyman’ olarak yaşamaya
  Dünyayı birer ‘Süleyman’ olarak terk etmeye

 2. #2
  Aktif Üye Katılımcı
  Üyelik Tarihi
  Mar 2010
  Mesajlar
  377
  Rep Gücü
  11

  Ynt: Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

  teşekkür ederim kardeşim güzel bir yazıydı...

 3. #3
  Aktif Üye Firtina
  Üyelik Tarihi
  Aug 2009
  Mesajlar
  2,051
  Rep Gücü
  17

  Ynt: Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

  Teşekkürler,
  Ayak izinden gitmeyip, başka yoldan giderken bize şefaat et demek de ayrı bir gaflet
  Sen dua edeceksin ki, duana cevap gelsin, sen Resulun dediklerine uyacaksın ki şefaati ulaşsın.
  Bu yazıya bakarsak müslümanlıgımız gitmiş ADI kalmış...
  Rabbim bize iman nasip etsin ... Adın olur yaşamazsan elinde ne kalır?
  İşte derler müslüman! Dinine kendi düşman!
  Öğrenmek gerekir kardeşim önce
  Sonra inandıgın gibi yaşamak, yaşamıyorsan önce dünyan karar sonra ahiretin.
  Kime dersin? Dünya diye birkaç nimeti bilirler.. Oysa gercek nimet bırakıp gittigin değil , yanında götürdüğündür.
  Burdaki gecici nimete kanıp, gercek nimeti teperler niye?
  Niye ? çünkü bunu görüp yaşarlar, öbürünü kör olduklarından göremeyenler yok zanneder.
  Oysa gerçek inanan daha burda ikisini görür, gariptir ki onlar da burdakini hiç görür.
  Kimbilir Rabbim neler verir?
  Baksanıza en şaaşalı yaşayanın bile yaşadıgı dünya süsü cennette çook sönük kalacak eminim.

 4. #4
  Moderator Firtina vahit koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2,376
  Rep Gücü
  25

  Ynt: Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

  Alıntı melissa Nickli Üyeden Alıntı
  [size=10pt][size=10pt][size=10pt] Oysa gercek nimet bırakıp gittigin değil , yanında götürdüğündür.[/size][/size][/size]
  işte bu ....içerisinde binlerce kelime,binlerce cümle,binlerce satır, anlatan bir söz olsa gerek
  ‘Süleyman’ Olarak Yaşamak
  İmkân yok belki, Sultan Fatih gibi at üstünde ölmeye
  Bedenimizi, Ulubatlı Hasan gibi oklara siper etmeye
  Kanuni Sultan Süleyman gibi dünyayı inletmeye
  Ama sözümüz var Üstâza; hizmet peşinde koşmaya
  Ehl-i küfre inat, Allah için dinimizi-imanımızı korumaya
  Her birimiz bir ‘Süleyman’ olarak yaşamaya
  Dünyayı birer ‘Süleyman’ olarak terk etmeye

 5. #5
  Moderator Firtina vahit koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2,376
  Rep Gücü
  25

  Ynt: Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

  Oysa gercek nimet bırakıp gittigin değil , yanında götürdüğündür.
  ‘Süleyman’ Olarak Yaşamak
  İmkân yok belki, Sultan Fatih gibi at üstünde ölmeye
  Bedenimizi, Ulubatlı Hasan gibi oklara siper etmeye
  Kanuni Sultan Süleyman gibi dünyayı inletmeye
  Ama sözümüz var Üstâza; hizmet peşinde koşmaya
  Ehl-i küfre inat, Allah için dinimizi-imanımızı korumaya
  Her birimiz bir ‘Süleyman’ olarak yaşamaya
  Dünyayı birer ‘Süleyman’ olarak terk etmeye

 6. #6
  Aktif Üye Kasirga KÂŞİF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Nov 2011
  Mesajlar
  4,394
  Blog Entries
  249
  Rep Gücü
  21

  Ynt: Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

  Alıntı vahit koç Nickli Üyeden Alıntı
  Yâ Rasulallah (sav)

  Sen, müslümanları bir elin parmakları gibi kenetlemiştin Ya Rasulallah. Bugün müslüman, müslümanın gölgesinden korkuyor ya Rasulallah. Tesbih taneleri gibi dağıldık Ya Rasulallah!

  Her sabah yatak uykusundan uyanıyor, ama gaflet uykusuna kaldığımız yerden devam ediyoruz Ya Rasulallah.

  Bütün bunlara rağmen senin şefaatine muhtacız Ya Rasulallah!

  Ne olur biz günahkar ümmetinden şefaatini esirgeme Ya Rasullallah!

  Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah (sav)

  Nusret KARDELEN
  :'( Çok güzel bir yazı Vahit kardeşim, çok teşekkür ederim, ALLAH C.C. razı olsun...
  Kulluğun en güzeli;

  kulun Allahü teâlânın verdiği nimetler karşısında,

  şükürden âciz olduğunu bilmesidir.

  Abdullah Harrâz "Rahmetullahi Aleyh


 7. #7
  Moderator Firtina vahit koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  Apr 2010
  Mesajlar
  2,376
  Rep Gücü
  25

  Ynt: Bizlere Lütfen Dua Buyur Yâ Rasulallah(sav)

  amin kardeşimcümlemizden inşaallah bir ilavede anise kadeşimden yapmak istiyorum bence bu günün etkileyici sözleri bunlar
  Alıntı anise Nickli Üyeden Alıntı
  kandillere nasıl hazırlanırsınız.? mesela kaç gün önceden kandilin hangi gün olduğunu bilirsiniz? yoksa o gün mü haberiniz olur...mesela ne gibi farklılıklar olur o gün ve gecede evinizde? bunları hiç düşündünüz mü?kandillerin hakikatine varabiliyormuyuz, önemini kavrayabildik mi? bu mübarek geceler de ne büyük esrarlar var ne hadiseler meydana gelmiş.kendimiz farkındaysak peki aile efradımız yada dostlarımızın aklına da getirebiliyormuyuz?

  bu soruları bir de siz kendinize sorun..çünkü bu kandil belkide son kandilimiz....seneye bu geceye yetişeceğimize dair elimizde bir berat olmadığına göre öyle bir yaşayalımki öylesine samimi, öylesine coşarak .....ne dersiniz?

  siz ne düşünürsünüz bilmem ama bence ruhumuzun ve bedenimizin kandilleri böylesine çoşkuyla geçirmeye ihtiyacı var...

  Rabbim nefsimize uydurmadan gafleta daldırmadan bu geceyi ihya etmeyi hepimize nasip etsin.....
  ‘Süleyman’ Olarak Yaşamak
  İmkân yok belki, Sultan Fatih gibi at üstünde ölmeye
  Bedenimizi, Ulubatlı Hasan gibi oklara siper etmeye
  Kanuni Sultan Süleyman gibi dünyayı inletmeye
  Ama sözümüz var Üstâza; hizmet peşinde koşmaya
  Ehl-i küfre inat, Allah için dinimizi-imanımızı korumaya
  Her birimiz bir ‘Süleyman’ olarak yaşamaya
  Dünyayı birer ‘Süleyman’ olarak terk etmeye

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

   

Benzer Konular

 1. buyur burdan yak!!!!
  Konuyu Açan: ahy07, Forum: Zeka Mantık Soruları .
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj : 17-03-2010, 11:32
 2. Buyur eden oldu mu?
  Konuyu Açan: meymune, Forum: Hikayeler.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 15-04-2009, 21:16
 3. “Buyur ey kulum!”
  Konuyu Açan: Sadık, Forum: Hikaye & Kıssalar..
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj : 04-03-2008, 16:17

Bu Konuyu Paylaşın !

Bu Konuyu Paylaşın !

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok.
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •