Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinden TAVSİYE DUALAR
Ebu-l Faruk Süleyman Hilmi Tunahan k.s. Hazretlerinden
Ey Cemaatı müslimin !
Allahımızın şu üç aylarında , şu üç mihrablı camide, sizlere üç hediyem olsun :
1- Cemaatle namaz kılarken, İFTİTAH TEKBİRinden sonra, SÜBHANEKE yi müteakiben, EUUZUBİLLAHI MINEŞŞEYTANİRRACİİM ide okuyup, BESMELE´yi imam efendiye bırakınız.
EUZU sebebiyle şeytanın vesvesesinden emin olursunuz.
2- Namazda, Kade-i ahirede, TAHİYYAT, SALLİ BARİK ve RABBENA lardan sonra TEŞRİK TEKBİRİ getirip öyle selam veriniz.
3- Salati vitirde KUNUT DUA larını okuduktan sonra, rukua varmazdan önce SALATI-MÜNCIYE´yi okuyup öyle rukua varınız.
Zira, Salati-vitr, gecenin son namazı olduğundan günde beş vakit kıldığımız namazın sonunda, vazifeli melekler alıp, vechi Rahmana arz´a götürürken, Rasulullah Efendimiz üzerine getirilen salevatı şerife mührünü namazların ahirinde götürdüklerinde, tereddüt etmeden Cenabı Hakka arz ederler.
Namazlarımızın kabülüne vesile olur.
“ Bu Hediyelerimi kabul edip yaptığınızda, hasıl olan sevab size aittir. Eğer bir vebal varsa, Oda benim boynumadır ” buyurmuşlardır.
Yine Efendi Hz.leri ( k.s.) buyururlar ki :
Namazın akabinde tesbih duası için okuduğumuz AYETÜL KÜRSİ yi müteakiben, İHLASI ŞERİF, FELAK, NAS surelerini de okuyunuz.
Zira bunları okuduktan sonra tesbihlere geçilirse, Cenabı Hakk, gerek içimizdeki hastalıklara ve gerekse dıştan gelecek hastalıklara, bela ve musibetlere bu sureler sebebiyle mani olur. Nefsimizden ve dıştan gelecek hastalıklara şifa ihsan eder, bela ve musibetlerden muhafaza buyurur.
Ayrıca ; iki rekat son sünneti olan vakit namazlarının , bu son sünnetlerinin edasında da , Fatiha´dan sonra zammı sure olarak FELAK ve NAS surelerini okuyunuz.Bunun esrarı ; sihirden korunmaktır.
Yani buna devam edenler sihrin kötü tesirlerinden hıfz u himaye olunurlar.

Ebu-l Faruk Süleyman Hilmi Tunahan k.s. Hazretlerinden